O muzeu

O muzeu

Cílem Malého muzea Bible je představit historii Bible v českých zemích a její zvěst.

Čekají na Vás zajímavé exponáty i praktické workshopy.

  1.  staré tisky – Bible a další teologické tisky ze 16. – 18. století. Mezi nejzajímavější exponáty patří Bible kralická, Melantrichova Bible, Lutherova Bible nebo přes 200 let starý hebrejský svitek Tóry.
  2. novodobé Bible – stovky Biblí ve stovce světových jazyků, do kterých mohou návštěvníci nahlédnout, např. Bible v jazyce indiánských národů (Čerokí, Navajo, ad.) desítky asijských či afrických jazyků, Bible v Rómštině nebo v Esperantu.
  3. zajímavá vydání – mezi nejkurióznější vydání Bible v muzeu patří nejmenší Bible na světě, nepromokavá Bible (uložená v akváriu), Lego a Minecraft Bible, Bible v Braillově písmu pro nevidomé, ad.
  4. workshopy (zážitkový program) – od tisku na replice historického knihtisku, přes výrobu ručního papíru, odlévání liter a ruční sazbu až k ručnímu přepisu Bible nebo psaní brkem a inkoustem. To vše si u nás můžete vyzkoušet nebo prohlédnout.

Galerie

Prohlédněte si, jak to u nás vypadá

Zapojte se

Chcete Malému muzeu Bible pomoci darováním nebo odprodáním Biblí, finančním darem nebo jinak?

Spolupráce

Organizace a jednotlivci, se kterými spolupracujeme a odkazy na zajímavá místa nejen v našem okolí, která doporučujeme navštívit.

Sponzoři

Jednotlivci a instituce, kteří nám pomáhají.